Kontracepcijas spirāle
Intrauterīno jeb kontracepcijas spirāli uzskata par vienu no drošākajām metodēm. Tā pasargā no nevēlamas grūtniecības, traucējot apaugļotajai olšūnai ieligzdoties dzemdē un attīstīties. Turklāt tā sabiezina dzemdes kakla gļotas, apgrūtinot spermatozoīdu pārvietošanos, un palēnina olvadu saraušanos. Kontraceptīvs efekts tiek nodrošināts arī tādējādi, ka organisms uz spirāli reaģē kā uz svešķermeni – ap to sapulcējas bioloģiski aktīvas vielas prostaglandīni, baltie asinsķermenīši leikocīti, un veidojas tīra iekaisuma reakcija. Spirāle pasargā no grūtniecības aptuveni 99% gadījumu. Kontracepcijas spirāle piemērota veselai sievietei ar pastāvīgu un uzticamu partneri.
Kā jebkura kontracepcijas metode, arī spirāle jāizvēlas, ņemot vērā sievietes vajadzības, organisma īpatnības un veselības problēmas. Ir divu veidu pretapaugļošanās spirāles – metālu saturošas (vara, sudraba, zelta) un hormonālas.
Spirālēm mēdz būt dažāda forma, taču visizplatītākās ir T veida, kas labi turas dzemdē. Par spirālēm tās sauc tāpēc, ka tajās esošais metāls spirālveidā apvij plastikāta stienīti. Vara spirālēm efektivitāte ir augsta (pirmā gada laikā iestājas mazāk nekā 1 grūtniecība uz 100 sievietēm (jeb 6 grūtniecības uz 1000 sievietēm). Salīdzinot hormonālām spirālēm- 2 grūtniecības uz 100 sievietēm.
Silverline Cu 380 Ag spirāle ir T veida vara spirāle ar sudraba pārklājumu. Varš un sudraba pārklājums padara spermatozoīdus nekustīgus un apgrūtina olšūnas virzīšanos uz dzemdi; ja olšūna ir apaugļota, spirāle neļauj embrijam nostiprināties dzemdē. Sudrabam spirāles sastāvā piemīt antibakteriālas, dezinfekcijas un pretiekaisuma īpašības, kas pozitīvi ietekmē sievietes ķermeni. Turklāt sudraba spirāles neietekmē organiskās skābes, kas atrodas dzemdes dobumā, tāpēc tās neoksidējas.